Обсяг контрабанди вже перевищує оборонний бюджет

За інформацією 112.ua, втрати державного бюджету України внаслідок схем порушення митних правил та контрабанди становлять від 25 до 70 млрд грн щороку. Про це пише "Економічна правда", посилаючись на дослідження Інституту соціально-економічної трансформації.

"Одна з ключових схем "чорного" імпорту діє під прикриттям норм Митного кодексу. Ця норма дозволяє без сплати мит і ПДВ один раз на добу завозити до України сушею або морем товари на суму до 500 євро. Цю норму застосовують до товарів, які переміщують (пересилають) через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних зі здійсненням підприємницької діяльності". Проте в реальності сенс добового ліміту 500 євро давно звівся виключно до комерції або, простіше кажучи, до контрабанди. Тільки за перші шість місяців 2017 року і тільки з Польщі до України за "лімітом 500 євро" було завезено товарів приблизно на 22,5 млрд грн", - пише ЗМІ.

Видання також зазначає, що "люди, які живуть у країні із середньою зарплатою 236 євро, щодня на очах фіскальних органів перевозять товар на 500 євро".

"Дослідження ІСЕТ дозволило акцентувати увагу суспільства на концептуальних джерелах української неформальної економіки і поширених механізмах, які її підживлюють. Серед таких домінантне положення займає сфера зовнішньоекономічної діяльності, на якій невідривно зав'язані виведення прибутку і капіталів до офшорних і низькоподаткових юрисдикцій, а також контрабанда і так званий "сірий імпорт", - говорить В'ячеслав Черкашин, співавтор дослідження, експерт ІСЕТ.

Для порівняння зазначимо, що оборонний бюджет України у 2017 році склав 64 млрд грн.

 

Залишити коментар

Переконайтесь, що ви вводите (*) необхідну інформацію, де потрібно
HTML-коди заборонені